جیب مهران مدیری مشاهده فرهنگ سینما

جیب: مهران مدیری مشاهده فرهنگ سینما فرهنگ و هنر سینما چهره های سینمایی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران حاکمیت ما را نقض کرده است / نتانیاهو

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور روسیه و وزیر خارجه آمریکا، مدعی شد که کشور عزیزمان ایران «حاکمیت اسرائیل» را نقض کرده و این رژیم حق دار

کشور عزیزمان ایران حاکمیت ما را نقض کرده است / نتانیاهو

نتانیاهو: کشور عزیزمان ایران حاکمیت ما را نقض کرده است

عبارات مهم : ایران

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت وگوی تلفنی با مدیر جمهور روسیه و وزیر خارجه آمریکا، مدعی شد که کشور عزیزمان ایران «حاکمیت اسرائیل» را نقض کرده و این رژیم حق دارد از «خود در برابر حملات دفاع کند.»

به گزارش فارس، همزمان منشتر شدن گزارش هایی مبنی بر درخواست تل آویو از مسکو و واشنگتن جهت میانجیگری و کم کردن تنش در مرز با سوریه، دفتر نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد «بنیامین نتانیاهو» با «ولادیمیر پوتین» مدیر جمهور روسیه و «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا تلفنی گفت وگو کرده است.

کشور عزیزمان ایران حاکمیت ما را نقض کرده است / نتانیاهو

بنا بر اعلام سخنگوی نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در گفت وگو با پوتین، گفته است: «مدت هاست که راجع به خطر گسترش حضور کشور عزیزمان ایران در سوریه هشدار می دهم. کشور عزیزمان ایران تلاش می کند تا از اراضی سوریه جهت حمله به اسرائیل و دستیابی به هدفی که به آن اذعان کرده، یعنی نابودی اسرائیل، استفاده کند. امروز صبح، کشور عزیزمان ایران گستاخانه حاکمیت ما را نقض کرد.»

وی افزود: «آن ها یک پهپاد ایرانی را از اراضی سوریه به داخل اسرائیل فرستادند. این نشان می دهد که هشدارهای ما ۱۰۰% درست بوده اند. اسرائیل کشور عزیزمان ایران و میزبان سوری اش را مسئول تهاجم امروز می داند.»

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگوی تلفنی با رئیس‌جمهور روسیه و وزیر خارجه آمریکا، مدعی شد که کشور عزیزمان ایران «حاکمیت اسرائیل» را نقض کرده و این رژیم حق دار

نتانیاهو ادامه داد: «ما علیه تلاش کشور عزیزمان ایران جهت استقرار و ایجاد پایگاه در سوریه، اقدام خواهیم کرد و هرآنچه مورد نیاز باشد، جهت دفاع از خود انجام می دهیم. تصریح می کنم که ما به دنبال صلح هستیم، ولی به دفاع قاطعانه از خود در برابر هر حمله ای ادامه می دهیم.»

این نخستین تصویر العمل رسمی نتانیاهو به ساقط شدن یک فروند جنگنده اف-۱۵ رژیم صهیونیستی بعد از ورود این جنگنده به آسمان سوریه، هست. نتانیاهو ظهر امروز هم بعد از سقوط این جنگنده، با سران ارتش اسرائیل دیدار کرده بود.

پیش از این رسانه های اسرائیلی گزارش داده بودند که نتانیاهو در پیامی به مسکو و واشنگتن از آن ها خواسته میانجیگری کرده و این خبر را به ایران، سوریه و لبنان برسانند که تل آویو به دنبال درگیری نیست.

کشور عزیزمان ایران حاکمیت ما را نقض کرده است / نتانیاهو

اسرائیل مدعی است که صبحگاه امروز یک پهپاد ایرانی از سوریه وارد بلندی های جولان اشغالی شده است و نشانه قرار یک بالگرد اسرائیلی قرار گرفته هست. در پی این حادثه، جنگنده های اسرائیلی با ورود به حریم هوایی سوریه، مناطقی را نشانه قرار داده اند. در جریان این عملیات یک جنگنده اف-۱۶ اسرائیل نشانه پدافند هوایی ارتش سوریه قرار گرفته و ساقط شد. اسرائیل تاکنون مدرکی دال بر ایرانی بودن پهپاد یا ورود این پهپاد به آسمان جولان ارائه نکرده هست. جولان منطقه ای است که تحت اشغال اسرائیل واقع شده است است و هنوز بر اساس قانون بین الملل بخشی از سوریه به شمار می آید.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | ایرانی | جنگنده | اسرائیل | اسرائیل | نتانیاهو | ظهر امروز | رژیم صهیونیستی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz